MİLFÖY HAMURUNDAN TOST | Tarifleryemekler - Yemek Tarifleri

MİLFÖY HAMURUNDAN TOST

MİLFÖY HAMURUNDAN TOST

Kaç Kişilik: 4 adet   Hazırlama: 2 dakika  Pişirme: 6 dakika

MALZEMELER

  • 8 adet kare milföy hamuru ( 4 adet milföy hamurunun her birini ikiye bölerek 8 adet kare milföy hamuru oluşturuyoruz )
  • 8 dilim kaşar peyniri
  • İşlenmiş et ürünleri ( sucuk, salam gibi )

YAPILIŞI

İlk olarak milföy hamurumuzu dondurucudan çıkarıp donunun çözülmesi için oda sıcaklığında yaklaşık 10 dakika bekliyoruz. Donmuşluğunun tamamen çözüldüğüne emin olduktan sonra çözülmüş hamur çok yumuşak ve kolayca şekil alabilir olur.

Tost makinesini ısıtıyoruz milföy hamurunun 2 parçasını tost makinesinde 5 dakika kadar ısıtıp ( tost makinesinin kapağını ara sıra açarak kontrol ettiğimizde milföy hamurunun kabardığını göreceksiniz. Kabarıklığı geçene kadar 1-2 dakika daha pişirip tost makinesinden milföy hamurunu çıkarıp kenara alıyoruz. Tostun içinde kullanacağımız sucuk veya salamımızı tost makinesine dizerek 1-2 dakika pişiriyoruz.

Milföy hamurumuzun bir dilimini tost makinesinin içine koyarak üzerini sucuk veya salamımızı onun da üzerine kaşar peynirini koyup ikinci dilimi üzerine kapak yaparak üzerini kapatıyoruz. Aynı işlemi diğer 6 dilim kare milföy hamuru içinde uyguluyoruz. Hafif bastırarak kaşar peyniri eriyene kadar tost makinesinde pişiriyoruz. İlk sıcaklığı geçtikten sonra üçgen şeklinde keserek veya bir bütün halinde yanında domates, salatalık ve çay ile servis edebilirsiniz.

Afiyet Olsun.

PÜF NOKTASI

1 Ben kaşar peyniri ve sucuk kullandım siz dilerseniz sade kaşarlı veya beyaz peynirli yapabilir ya da dilediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz.

2 Milföy hamuru oldukça yağlı bir hamur olduğundan üzerine veya içerisine herhangi bir yağ sürmüyoruz.

 

Güne nefis bir tost ile başlayalım afiyet olsun…

Aramalar:

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz