İŞTAH KESEN- METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN ÇAY | Tarifleryemekler - Yemek Tarifleri

İŞTAH KESEN- METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN ÇAY

İŞTAH KESEN- METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN ÇAY

Sağlıklı bir şekilde zayıflamanın en iyi yolundan biri bitkisel çaylardır ve elbette birde porsiyonlarımızı küçükltmek. 1 tabak yiyorum diyenleri duyuyorum. Bir tabak ancak ebatı acaba 3 tabağa eş değer mi 🙂 Öğünlerimize dikkat ederk bu yardımcı çaylarımızı kullandığımız takdirde ” Ben kullandım inanılmaz etkisini gördüm sende kullan ” diye tavsiye edeceğiniz bir çay.. İstikrarlı bir şekilde aksatmadan içildiği takdirde elbetteki etkisini göreceksiniz. İnanmak ve başarmak ! Herşey bu kadar basit. Bu mükemmel iştah açan metabolizmayı hızlandıran çayımızı afiyetle içerken bizleri hatırlamanız dileğiyle..

MALZEMELER

  • 1 kabuklu elma
  • 1 adet limon
  • 1 tane çubuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı tane karabiber ya da bir silme çay kaşığı toz karabiber
  • 5-6 tane karanfil
  • 3 litre su

YAPILIŞI

İlk olarak elma ve limonlarımızı yıkıyoruz ve kabuklarıyla birlikte 4’e bölüyoruz. Diğer malzemelerle birlikte böldüğümüz elma ve limonlarımızı tencereye alıyoruz.

Üzerine 1,5 litre suyumuzu döküyoruz ve kaynatıyoruz. Suyunu çektikten sonra geri kalan 1,5 litreyi de ekleyerek güzelce kaynatıyoruz. Kaynayan çayımızı tel süzgeçten geçirerek süzüyoruz.

Elma ve limonları süzme sırasında iyice eziyoruz ( dilerseniz kaynama esnasında iken limon ve elmaları ezebilirsiniz ) ancak tane karabiberleri çok fazla ezmiyoruz ki çayın çok fazla acı bir tadı olmasın.

Süzdüğümüz iştah kesen çayımızı buzdolabında bekleterek yemeklerden 1 saat önce ve 1 su bardağı ölçüsünde günde 3 su bardağı olmak üzere soğuk olarak içiyoruz. Dilerseniz sıcak olarak da içebilirsiniz. Şifa ve zayıflamaya yardımcı olması dileğiyle ..

Afiyet Olsun.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz